сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грција откри 35 имигранти во водите на островот Самос

25E01E4FBA773742B6502CA952393B29

Последни вести

Грчката крајбрежна стража откри 35 имигранти од различни националности во водите на островот Самос во Егејското Море.

Имигрантите патувале со гумен чамец и се обратиле за помош по мобилен телефон.

Инцидентот се случил во морската област северно од островот Самос, каде во моментот полицијата врши увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести