сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Грција: Празни вагони од товарен воз излетале од шини

shiniiii

Последни вести

Празни вагони од товарен воз на железничка линија меѓу Атина и Солун излетале од шини, и за среќа нема жртви, пренесе МИА, повикувајќи се на грчки медиуми.

Поради инцидентот запрено е движењето на таа железничка линија во Грција, а патниците кои ја користат таа линија се превезуваат со автобуси.

Инцидентот се случил во реонот Амфиклија. Причина за излетувањето на вагоните најверојатно е лизгање на земјиштето поради поројни дождови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести