понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грција со нов даночен закон

grcija-atina

Поврзани вести

Новиот даночен закон на Грција најверојатно ќе биде доставен за разгледување во Парламентот оваа недела. Текстот вклучува клаузули што треба да им помогнат на властите да се справат со голем број нерешени проблеми, пишува весникот „Катимерини“.

Меѓу предвидените мерки во се и зголемувањето на минималната плата и пензија.

Владата и техничкиот тим на земјите кредитори сепак се’ уште не постигнале согласност во врска со данокот на добивка од продажба на имот, што доведе до замрзнување на пазарот на недвижности .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести