петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грција: Уапсена жена која должи 17 милиони евра кон државата

lisici2

Последни вести

Во Грција ќе и се суди на една 60-годишна жена поради нејзиниот долг кон државата во висина од 17 милиони евра.

Како што објави грчкиот весник „Катимерини“, жената која е директор на компанија за транспортни услуги вчера била уапсена под обвинение за долг кон државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести