Балкан

Грција: Уапсена жена која должи 17 милиони евра кон државата

Грција: Уапсена жена која должи 17 милиони евра кон државата

Во Грција ќе и се суди на една 60-годишна жена поради нејзиниот долг кон државата во висина од 17 милиони евра.

Како што објави грчкиот весник „Катимерини“, жената која е директор на компанија за транспортни услуги вчера била уапсена под обвинение за долг кон државата.