среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грција: Запленети 185 килограми албанска марихуана

Дрогата била откриена во возило со кое управувал албански државјанин, кого полицијата го уаспила.

g_marihuana

Поврзани вести

Грчката полиција заплени 185 килограми албанска марихуана во близина на селото Калпаќ, во близина на преминот Какавија на грчко-албанската граница.

Дрогата била откриена во возило со кое управувал албански државјанин, кого полицијата го уаспила.

Марихуаната била илеглано внесена на грчка територија, а крајната дестинација била Атина.

Пред два дена грчката полиција, заплени 891 килограми марихуана и уапси тројца албански државјани на возраст од 29, 30 и 33 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести