недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грците сакаат предвремени избори

grcija-nevrabotenost

Поврзани вести

Во Грција се зголемува бројот на избирачите, кои сметаат дека е потребно организирање на предвремени парламентарни избори, пренесуваат локалните медиуми.

Ова го покажува последното истражување на агенцијата „Публик инфо“, според кое ако изборите се одржат утре радикалната левица СИРИЗА ќе освои 30 отсто од гласовите. По неа е Нова демократија со 28,5 отсто, а нацистичката Златна зора ужива поддршка од 8,5 отсто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести