петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Грците свесни дека Јунајтед е се уште во игра за 1/4 финале

grcite svesni

Поврзани вести

И покрај убавата предност од два гола, предводникот на актуелниот шампион на Грција, тимот на Олимпијакос, Мичел, ги потсети своите фудбалери дека ништо не е готово и дека таквата предност може да се покаже како недоволна за да се елиминира англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед.

„Ова е нешто специјално, ова е специјана победа над големиот Манчестер Јунајтед. Не можам да ја сокријам големата радост која ја чуствувам. Горд сум на моите фудбалери, ова е еден од најголемите моменти во клупската историја. Сепак, мора да го одиграме и реванш дуелот на “Олд Трафорд”. Очекувам сосема поинаква игра од Манчестер Јунајтед. Прават грешка сите тие кои мислат дека оваа предност е доволна за да се елиминира англискиот премиерлигаш. 2:0 не е доволно, мора да го дадеме макимумот и на реванш дуелот во Англија. Ништо не е готово, ја добивме првата рунда, го запревме напаѓачкото дуо Ван Перси – Руни, но очекувам вистински пекол на “Олд Трафорд”, изјави Мичел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести