понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 63

Грчката полиција апсеше бегалци кои се обиделе да кренат шатори во центарот на Атина

Грчката полиција изведе апсења на бегалци кои се обиделе на плоштадот Синтагма, во центарот на Атина, да кренат шатори, информира агенцијата АНА-МПА.

epa04889382 An Afghan refugee holds her baby before boarding a ship to Piraeus, on the island of Kos, Greece, 19 August 2015. The Greek island is struggling with a major influx of refugees and migrants amidst the financial crisis and the height of the tourist season.  EPA/YANNIS KOLESIDIS

epa04889382 An Afghan refugee holds her baby before boarding a ship to Piraeus, on the island of Kos, Greece, 19 August 2015. The Greek island is struggling with a major influx of refugees and migrants amidst the financial crisis and the height of the tourist season. EPA/YANNIS KOLESIDIS

Поврзани вести

Полицијата привела 40 бегалци, кои со својот багаж дошле од Пиреја, придружувани во знак на солидарност од претставници на организацииите за правата на човекот.

Бегалците, меѓу кои имало жени и деца, организирале протестна прошетка до станицата на метрото во Пиреја.

Најчитани вести