сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Грчката полиција крвнички ги тепаше гостинските навивачи на Баерн

Дали Германија згреши кога жртвуваше сопствени средства за да ја спаси Грција од колапс ? Ова видео е добар одговор.

Грчката полиција крвнички ги тепаше гостинските навивачи

Грчката полиција крвнички ги тепаше гостинските навивачи

Поврзани вести

Пред мечот од ЛШ меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен можеа да се проследат немили сцени на стадионот во Атина, откако навивачите на Баерн изедоа ќотек од грчката полиција.

Причините за инцидентот барем засега не се познати, но полицајците тргнаа во офанзива со пендреци против фановите на актуелниот првак на Германија.

По објавувањето на ова видео, социјалните мрежи се преплавени со пораки од Германците „Не тепаат со опремата која ние им ја купивме“, алудирајќи на финансиската помош што Германија и ја даде на Грција.

Најчитани вести