понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грчките банки остануваат затворени до петок

Грчките банки остануваат затворени до петок

Грчките банки остануваат затворени до петок

Поврзани вести

Грчките власти денеска ќе објават дека банките во државата ќе останат затворени и по петок, пренесува МИА.

Според високи владини претставници, на кои се повикуваат западни медиуми, банките ќе останат затворени и понатаму со цел да се спречи колапс на банкарскиот систем.

Властите на 28 јуни воведоа контрола над капиталот. Повлекувањето на пари од банкоматите е ограничено на 60 евра дневно.

Најчитани вести