петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Гриезман демантира дека веќе се договорил со ПСЖ

griezman demantira psg

Поврзани вести

Стандардниот првотимец во дресот на шпанскиот прволигаш Реал од Сосиедад, Антоине Гриезман, експресно ја демантираше пласираната шпекулација дека на стартот од летниот преоден рок ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.

„Сакам веднаш да ја демантирам оваа информација. Прочитав и слушнав дека некои медиуми веќе ме продале на ПСЖ. Тоа не е точно, не сум преговарал со раководните лица на ПСЖ, не сум потпишал никаков пред-договор со францускиот клуб. Сакам да ставам крај на оваа шпекулација. Јас не сум добил никаква официјална понуда од ПСЖ”, изјави 23-годишниот крилен напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести