сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Гриезман и официјално е новиот партнер на Марио Манџукиќ

Актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М) излезе како победник во трката по потписот на францускиот интернационалец од редовите на Реал од Сосиедад, Атони Гриезман.

GRIEZMAN PARTNER MANDZUKIC

Последни вести

Актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М) излезе како победник во трката по потписот на францускиот интернационалец од редовите на Реал од Сосиедад, Атони Гриезман.

Крилниот напаѓач доби дозвола да се пресели на “Винсете Калдерон” откако двата клуба постигнаа договор околу побараното обештетување кое нема да биде помало од 25 мил. евра.
Во новата клупска сезона Гриезман ќе соработува со репрезентативецот на Хрватска, Марио Манџукиќ, а освен популарните “јорганџии”, голем интерес за 23-годишниот напаѓач покажаа и раководните лица на лондонските премиерлигаши Тотенхем и Арсенал, како и сопственикот на францускиот гигант Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести