петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Гробари“ ги симнаа албанските знамиња кај Подгорица!

grobari

Последни вести

Навивачката група „Гробари“ на ФК Партизан од Црна Гора ги симнале сите албански знамиња во местото Тузи во близина на Подгорица, пренесува српски Курир. 

Ова е реванш за однесувањето на жителите на ова место кои со истакнување албански знамиња го прославиле прекинот на квалификацискиот меч Србија-Албанија во Белград.
Операцијата во Тузи „Гробарите“ ја извеле на денот на албанското знаме кога сите куќи биле накитени со знамето на Албанија а имало и знаме идентично на знамето што го вееше дронот на стадионот на ФК Партизан во Белград. 

Најчитани вести