вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гром повреди 31 војник од претседателската гарда во Бразил

Presidential-Guard-Battalion-brazil

Последни вести

Гром повреди 31 војник од претседателската гарда во Бразил, јавија локални медиуми. Инцидентот се случил во главниот град Бразилија, објави МИА.

Неколку луѓе загубиле свест, а неколку имаат изгореници. На повредените им била укажана лекарска помош и никој не е со повреди од кои може да биде загрозен животот, се додава во извештаите на медиумите во Бразил.

Најчитани вести