сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гром повреди четири лица и уби седумдесетина овци во битолско

grom

Поврзани вести

Гром повреди четири лица и уби седумдестина овци, пет кози и две кучиња вчера попладнето кај месноста „Граешки ливади“, битолско.

Од силниот удар на гром полесно биле повредени двајца овчари и две деца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести