петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Гром удри две жени во Задар

grom

Поврзани вести

Гром удри во пазар во Задар и повреди две жени. Тие моментално се во болница.

Несреќата се случила за време на силното невреме проследено со грмежи кое го зафатило Задар.

Според неофицијални информации едната од жените е продавачка на пазарот, а во моментот на ударот разговарала на мобилен телефон.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести