петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Гром удри во авионот со шпански фудбалски репрезентативци

avion

Поврзани вести

Шпанската фудбалска репрезентација доживеа нов шок по завршувањето на учеството на Светското фудбалско првенство. При враќањето дома во авионот во кој патувале удрил гром, но за среќа повредени немало.

„Точно е дека на летото 2907 во авионот удри гром, но тој не беше оштетен, ниту пак имаше повредени патници, “ ијзави портпаролот на компанијата Иберија.

Шпанските фудбалери по овој шок излегле на споредниот влез, па 200 нивни фанови извисиле без да се сретнат со нив.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести