понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Гром удри во дрво во парк каде си играат деца

grom

Последни вести

Гром удри во дрво вчера во малиот парк во центарот на Кавадарци. Вознемирените граѓани коментирале дека неколку минути пред ударот на громот, децата си играле на игралиштето кое е на само неколку метри од дрвото.

Пензионерот Перо Манчев, очевидец на настанот, изјави дека  децата само што го напуштиле паркот, се слушнал силен тресок.

-Беше многу страшно и звукот беше многу силен – ни кажа едно момче кое стоело до фонтаната  кога удрил громот.

Настанот е уште повеќе необичен затоа што се случил на сончево време, без ни една капка дожд. Со ударот на громот во дрвото настрадале четири мали птици кои биле во гнездо направено на дрвото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести