четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гром удри во војници

За време на обука гром удри војници, шестнаесет повредени

Гром удри во војници

Гром удри во војници

Поврзани вести

Гром удри во војници во јужната провинција Баварија. Дел од војниците се во тешка состојба по ударот.

Војниците беа повредени за време на обука вчера во Минтевалд, во реонот Гармиш-Партенкирхен.

Имено, во областа каде гром удри во војници биле регистрирани бури проследени со грмотевици и поројни дождови.

Голем број дрвја се паднати, а патиштата и ниски спратови од куќи се поплавени- штетите се огромни.

 

 

Најчитани вести