недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Гром удрил во мајка и ќерка додека се капеле во базен

Гром удри во војници

Гром удри во војници

Поврзани вести

Гром удри во мајка (36) и дванаесетгодишна ќерка при капење во местото Финкештајн на југот на Австрија.

Како што е соопштено, тие се префрлени со повреди со неодреден степен во болницата во Филаху.

Мајката и ќерката се капеле кога почнало невремето, а според полицијата во еден момент во кровот удрил громот , а ударот го погодил дното и базенот.

Кога мајката и ќерката го допреле дното на базенот, така се нашле во директен допир со струјата при што добиле струен удар.Но, и покрај тоа успеале да излезат од базенот но изгубиле свест надвор.

Таткото кој седел на терасата ги слушнал извиците на семејството и викнал брза помош

Инаку силно невреме во саботата вечерта ја зафати австриската покраина Корушка каде што имаше прекин на сообраќајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести