среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Гром усмрти три лица во Аргентина

grom

Поврзани вести

Три лица загинаа, а 15 други беа повредени, откако гром удрил на плажа преполна со луѓе во Аргентина, пренесуваат локалните медиуми. Две лица се во критична состојба. Инцидентот се случил во екот на туристичката сезона во туристички град во близина на Буенос Аирес, пренесе „Нова телевизија“.

Громот неочекувано удрил во еден од чадорите за сонце. Во моментот на плажата имало и многу деца. За среќа, ниту едно од нив не е повредено.

Повредените лица биле однесени во локалната болница со различни повреди, вклучувајќи и изгореници, пишуваат аргентинскиот медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести