среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Грозоморно убиство во Нови Сад: Маж со секира ја искасапил сопругата

Убиената жена била физиотерапевтка, а мажот ветеринар. Во Нови Сад живееле под кирија, а од неодамна останале без работа.

ubistvo

Последни вести

Стравично злосторство се случило синоќа во Нови Сад, при што мажот со секира си ја искасапил жената во присуство на нивната петгодишна ќерка која спиела во другата соба.
 Тој утрово ја повикал полицијата и пријавил дека  жена му е мртва. Мажот е приведен, а увидот е во тек.
Убиената жена била физиотерапевтка, а мажот ветеринар. Во Нови Сад живееле под кирија, а од неодамна останале без работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести