недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Грција: Снегот и ниските температури создаваат сериозни проблеми во сообраќајот

sneg-akropol

Последни вести

Снегот и ниските температури, проследени со силен ветер, што ја зафатија Грција создаваат сериозни проблеми во сообраќајот.

Снег паѓа во реонот на Атика, на југот од Грција, а силниот ветер го отежнува нормалното одвивање на поморскиот сообраќај.

Ветерот откорна дрво во Атина кое се урна врз два автомобили, нанисувајќи им сериозни оштетувања.

Северните делови на Грција се зафатени од ниски температури, што резултира со појава на голомразица на повеќе патни правци. Властите ги предупредија возачите да бидат внимателни при управувањето на своите возила.

Грчките метеоролози предвиуваат влошување на временските услови во следните неколку дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести