петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Груевски денеска на промоција на „Ѕвезди на светската книжевност“

gruevski_promocija-500

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе присуствува на промоција на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“.

Промоцијата на 50 нови наслови ќе се одржи во НУБ „Свети Климент Охридски“.

На промоцијата ќе се обрати и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска.

Од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“ досега се објавени 360 дела, а вкупно се предвидени 560 книги.

Најчитани вести