сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Груевски: Економијата и евроинтеграциите остануваат владин приоритет

gruevski-1-500

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денес најави дека економијата и евроинтеграциите остануваат приоритет за македонската Влада.Тој додаде дека силен фокус ќе имаат и на сите други сектори.

„Отварањето на нови работни места, привлекувањето на домашни странски инвеститори, земјделството, здравството, образованието, сето тоа е дел од фокусот на идната Влада, истакна Груевски.

Груевски потенцира дека во фокусот на Владата ќе останат и сите други сектори.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести