вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 16

Груевски на пуштање во употреба на катна гаража и плоштад

gruevski-profilna-640x427

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, ќе присуствува на пуштање во употреба на новата катна гаража „Кресненско востание“ и плоштадот „Мајка Тереза“ (во близина на објектот на Македонската опера и балет).

Најчитани вести