понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Вилијам и Кејт во посета на Македонија? Поканата од премиерот Груевски ја имаат

princor-mk22

Поврзани вести

На маргините на вчерашниот настан на одбележување на стогодишнината од почетокот на Првата Светска Војна во Лиеж, премиерот Никола Груевски остварил неформален разговор со британскиот принц Вилијам и со војвотката Кејт, објави телевизија Алфа.

Македонскиот премиер и членовите на британското кралско семејство поразговарале околу нашата земја при што Груевски ги поканил да ја посетат Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести