четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски го кани Заев на средба во петок

Gruevski-zaev-1

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува фактот што СДСМ конечно препозна дека ВМРО-ДПМНЕ секогаш е спремна за дијалог во интерес на граѓаните и државата.

„Во тој контекст Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го поканува Зоран Заев, Претседател на СДСМ на средба во петок во 13:00 и на тој начин да се отпочне дијалогот,“ велат од партијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести