четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Груевски гостин во Дневникот на „Сител“

intervju gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски ќе биде гостин во Дневникот на „Сител“ во 19 часот, најави телевизијата во вестите во 16 часот.

Според најавата, Груевски ќе одговоара на прашања за сите актуелни теми, почнувајќи од економијата, странските инвестиции, мерките за намалување на невработеноста, инфраструктурните проекти, обвинувањата од опозицијата и претстојните избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести