петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Груевски гостин во емисијата „Јади бурек“

gruevski

Поврзани вести

Премиерот и лидер на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва ќе биде гостин во емисијата на Јанко Илковски „Јади Бурек“ на Сител 3 Телевизија.

Во емисијата Груевски ќе зборува за претстојните претседателски и предвремени парламентарни избори, а во исто време ќе одговара на прашања во врска со  проектите од новата програма со која ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на претстојните избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести