понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Груевски и Дачиќ на свечената академија по повод Св.Сава

dacic-grujo500

Поврзани вести

Во обновениот објект на Македонскиот народен театар почна свечената академија по повод Свети Сава – Празникот на српската заедница во Македонија.

На академијата свое обраќање ќе има српскиот премиер Ивица Дачиќ, кој попладнево се сретна со премиерот Никола Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести