понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Груевски и Тодоров ќе ја посетат Поликлиниката „Букурешт“

todorov-gruevski500

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров, денеска ќе остварат посета на Поликлиниката „Букурешт“ (Здравствен дом-Скопје), по повод завршената комплетна реконструкција, изведена во рамки на Проектот на Владата и Министерството за здравство за реконструкција и реновирање на јавните здравствени установи.

Почетокот на настанот е предвиден за 14:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести