четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Груевски и Тодоров на посета во ГОБ „8 Септември“

Заврши реконструкцијата на болнички крила во Градската општа болница „8 Септември“.

GOB

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и  министерот за здравство Никола Тодоров, денеска ќе ја посетат Градската општа болница „8 Септември“.

Целта на посетата е  промовирање на завршената реконструкција на болнички крила.

Промоцијата на завршената реконструкција на болнички крила во оваа ЈЗУ е предвидена во 12:30 часот.

Реконструкцијата на болничките крила во  „8 Септември“ е уште една од мерките на Владата за подобар здравствен систем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести