понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски и во Струга ќе присуствува на фрлањето на крстот

gruevski izjava

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, по посетата на Охрид, се упати кон Струга.

Тој го следеше фрлањето на крстот во водите на Охридското езеро во Охрид, а сега ова одбележување на големиот празник ќе го следи и во Струга.

Голем број на верници по крстот во Струга, ќе се фрлат во 11,30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести