сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Груевски: Имаме сила да се спротиставиме на сите предизвици

g

Последни вести

Кренете глава, Нека не ве заплашуваат со разни сценарија. Никој не им се плаши на нив!, порача премиерот Никола Груевски од големиот народен собир во Тетово.

-Имаме ние сила да се спротиставиме на сите предизвици, заеднички, сложно, со збиени редови…. Не е ова битка на живот или смрт. Не. Тоа тие сакаат да го претстават. Тоа е политичка битка за тоа во каква Маекдонија сакате да живеете, Ние имаме чиста и јасна понуда. Ние нудиме проекти и нови можности. На нас можете да се потпрете, порача Груевски.

Најчитани вести