петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Груевски: Изборите се одвиваат во фер и демократска атмосфера

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ своето право на глас го оствари во избирачкото место 2662 во основното училиште „Кузман Јосифовски Питу“.

gruevski-glasanje-500

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со сопругата Боркица го оствари своето избирачко право.

„Денеска, барем до 15 часот додека јас го остварив моето гласачко право, изборите се одвиваат во една фер и демократска атмосфера, имаме мирни избори и се надевам и верувам дека така ќе остане до крајот на изборниот ден и дека ќе победи Македонија пред се,“ истакна Груевски во дадената изјава по гласањето.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ своето право на глас го оствари во избирачкото место 2662 во основното училиште „Кузман Јосифовски Питу“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести