вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски на терен: Почнува изградбата на канализација во Шутка

gruevski-kje-se-sretne-so-kozijas copy

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на почетокот на градежните работи за изградба на нов водовод во Општина Шуто Оризари на улица „Гвадалахара“, кај резервоарите на ЈП „Водовод и канализација“.

Почетокот на настанот е предвиден за 12:00 часот.

Најчитани вести