сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 36

Груевски ќе присуствува на почетокот на изградба на нов фекален колектор

груевски

Последни вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на почеток на градежни работи за изградба на нов фекален колектор на булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Настанот ќе се одржи на крстосницата помеѓу булевар „Србија“ и булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Почетокот е предвиден за 13:30 часот.

Најчитани вести