четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Груевски ќе се обрати на академијата за младите и жените во политиката

nikola-gruevski-011

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денес ќе има обраќање на политичката академија „Јакнење на капацитетите на младите и жените во политиката”.

Академијата се одржува на Скопски саем, а ја организираат Институтот „Павел Шатев”, Фондацијата Конрад Аденауер од Германија, Фондацијата Едуардо Фрај од Холандија, Меѓународниот републикански институт (ИРИ) од САД.

Најчитани вести