сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Груевски ќе ги посети ракометните репрезентативци на Македонија

Macedonian Prime Minister and leader of the biggest ruling party VMRO Nikola Gruevski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска, ќе ја посети националната ракометна репрезентација на Македонија во Спортско рекреативниот центар „Кале“.

Почетокот на настанот е предвиден за 10,30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести