недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе ги посети реоните погодени од обилни врнежи во штипско

gruevski_poplavi

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денес ќе го посети штипскиот регион и ќе изврши увид во состојбите во реоните погодени од обилните врнежи.

Во 14:00 часот, премиерот Груевски ќе ја посети општината Штип каде ќе оствари средба со градоначалниците од погодените општини.

Потоа, премиерот ќе ги посети населените места Ново Село, Кежовица и месност во близина на Кежовица викана 4-ти километар.

фото: МИА

Најчитани вести