среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Груевски ќе го посети ОУ „Григор Прличев“ во населбата Железара

nikola-gruevski500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, ќе го посети основното училиште „Григор Прличев“, кое работи во новоизграден училишен објект и новоизградените тениски игралишта во рамките на училиштето, во населба Железара, општина Гази Баба.

 

Најчитани вести