сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе информира за гасификација на скопските општини

Macedonian Prime Minister and leader of the biggest ruling party VMRO Nikola Gruevski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе одржи прес-конференција на која што ќе информира за проектот за гасификација на општините од скопскиот регион.

На настанот се поканети и градоначалниците на општините од скопскиот регион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести