понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Груевски ќе подготви вечера по повод Рамазан

grujo-iftar-2010-300

Поврзани вести

По повод муслиманскиот верски празник Рамазан, премиерот Никола Груевски денеска ќе приреди Ифтар вечера.

На Ифтар вечерата се поканети пратеници и владини функционери.

Ифтар вечерата ќе биде приредена во Владата на Република Македонија, со почеток во 20 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести