петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Груевски ќе присуствува на камен- темелникот за изградба на автопатот Миладиновци- Штип

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска, ќе присуствува на поставување камен темелник за изградба на автопатот Миладиновци – Свети Николе – Штип.

Настанот, на кој што е најавено да присуствува и вицепремиерот задолжен за економски прашања,  ќе се одржи во Три Чешми, општина Штип.

Почетокот на настанот е предвиден за 12,30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести