вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе присуствува на комеморативни церемонии во Белгија

gruevski_pismo_nato_g copy

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска во Кралството Белгија ќе присуствува на комеморативните церемонии за одбележување на 100 – годишнината од почетокот на Првата светска војна.

Настаните ќе се одржат во белгиските градови Њупорт и Ипер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести