петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе присуствува на пуштање во употреба на неколку регионални патишта во земјава

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на пуштањето во употреба на регионалниот пат Тетово-Јажинце, село Вратница. Почетокот на настанот е предвиден за 12,30 часот.

Потоа, премиерот Груевски ќе присуствува на пустање во употреба на регионалниот пат Струга-Дебар (на влезот од село Враништа), настанот е закажан за 15 часот.

Половина час подоцна, Груевски ќе присуствува на пуштање во употреба на канализациона мрежа во село Мороишта.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести