среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Груевски: Ќе се гради експресен пат од Штип до Радовиш

За три години ќе почне изградбата на експресниот пат од Штип до Радовиш и ќе се спои со автопатот Радовиш - Струмица, рече Груевски вчера во Струмица

grueski-miting-500

Поврзани вести

Со новата програма ветуваме дека во предвидениот рок од три години ќе заврши изградбата на автопатот од Скопје преку Свети Николе до Штип.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го истакна ова на митингот кој вечерва партијата која ја предводи Коалицијата „За подобра Македонија“ го одржа во Струмица.

„Во 2017 ќе започне градбата на експресниот пат со четири ленти од Штип до Радовиш и ќе се спои со новоизградениот пат меѓу Радовиш и Струмица кој значително ја зголеми безбедноста на патувањето во кој вложивме 8 милиони евра за изградба на тие 10 километри“, нагласи Груевски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред струмичани ја промовираше новата програма „Проверено“ за периодот 2014-2018 за која истакна дека е најобемната и најдобрата програма некогаш понудена во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести