понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Груевски ќе се сретне со Дачиќ

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.Почетокот е предвиден за 17:15 часот.

gruevski_dacic_g111

Поврзани вести

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба Ивица Дачиќ, претседател на Владата на Република Србија.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.Почетокот е предвиден за 17:15 часот.

Премиерот ќе присуствува и на свечена академија по повод „Свeти Сава“- Денот на српската заедница во Република Македонија. Настанот ќе се одржи во Македонскиот народен театар со почеток во 18 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести