четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Груевски ќе се сретне со Илир Мета

gruevski-cestitka500

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателот на Собранието на Република Албанија, Илир Мета.

Претседателот на албанскиот Парламент Илир Мета денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана од претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски.

Најчитани вести